• Bornova da Güvenli Anahtar Kopyalama Merkezi!
0232 342 03 64

2.EL Araç Alanlar İçin “Mutlaka Okuyun”

2.EL Araç Alanlar İçin “Mutlaka Okuyun”

Arabanızı 2. el olarak  aldığınızda genel olarak bilinmeyen bir konu var. 1995 Yılından sonra bütün arabalarda İmmobilizer sistemleri kullanılmaya başlandı. Bu sistem arabanın  anahtarında bulunan bir çip sayesinde, kontağı açtığınızda aracın çipi tanıyıp, arabanızı çalıştırmasına izin veren bir sistemdir. Yani sadece arabaya tanımlı anahtarlar arabayı çalıştırmaktadır.

Aracınızı 2. el olarak aldığınızda genelde anahtarın kaybolduğunu söyleyip 1 anahtar verirler. 2 anahtar bile verseler daha fazla anahtar yaptırma imkanı vardır. İmmobilizer sisteminden dolayı şu anda araba hırsızlığı sadece tanımlı anahtarla mümkündür. En önemlisi arabanız anahtarıyla çalındığında kasko bile herhangi bir ödeme yapmamaktadır.

Bu yüzden tavsiyemiz 2.el araç aldığınızda mutlaka arabanızın immobilizer hafızasını sıfırlatıp, elinizdeki anahtarları tekrar hafızaya yükletin. Kaybolmuş veya size verilmemiş anahtarlar artık arabanızı çalıştırmayacaktır. Bu konuda size her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Diğer Hizmetlerimiz